Barva akce
05/11 2021
20:00
zrušeno
Cena vstupenek:
390,- 590,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

zrušeno
KC Semilasso

Velice se omlouváme, ale byly jsme nuceni zrušit koncert skupiny Katapult. Vstupenky prosím vracejte v místě zakoupení
 
Niže příkládme vyjádření p. Oldy Říhy ke zrušeným koncertům!!
 
Za kompliakce se omlouváme
OPRAVDOVÝ RESTART  ALE STÁLE JEŠTĚ NENÍ NA DOHLED

 

Z důvodu „vyšší moci“  /pandemie coronaviru a jeho současných mutací/ a dále  epidemiologických opatření MZČR platných od 1.8.2021, Katapult na podzim roku 2021  nebude vystupovat. Moratorium na naše koncerty platí také i pro rok 2022.
Katapult /nevystupuje od března 2020/ se chce vrátit na koncertní pódia až v době normální,

kdy nebude po Covidu “vidu ani slechu“ a slovo restrikce bude pojem zcela neznámý. Až do stejné  doby, kdy jsme v spolu v dobré víře koncerty  plánovali, uzavírali smlouvy a význam slova  pandemie koronaviru /Covid – 19/v té chvíli vůbec neznali.

 

UMĚLECKÉ DŮVODY:

Současná pandemická situace včetně omezujících restrikcí, mi neumožňuje provést dobrý umělecký výkon plný energie a emocí, které se přelévají z jeviště do auditoria a následně zpět a to v té nejvyšší umělecké kvalitě.

Již 8. srpna 2020 jsem v přímém televizním rozhovoru s Jolkou Krásnou na ČT24 ve Studiu 6 řekl do veřejného prostoru:

      „Představa, že budu muset hrát do roušek, nepřichází v úvahu. Katapult je divadlo snů, Katapult je rockové Národní divadlo, když to přeženu. Já potřebuji vidět rozesmáté obličeje, jak jsou lidé šťastní a uvolnění. Můj sen je vydržet a vrátit se v době úplně normální“.

 

Posléze jsme spolu během dalších 12ti měsíců ještě dvakrát měnili termíny koncertu, moje stanovisko jste znali, všichni jsme se ubezpečovali a věřili, že normální situace letos nastane.

 

LIDSKÝ FAKTOR/ochrana zdraví

V době, kdy jsou nyní lidé rozdělení na dva nesmiřitelné tábory – očkovaní a jeho odpůrci, stále existuje tedy riziko nákazy. Stále také platí riziko těžkého průběhu nemoci a nedej bože třeba i úmrtí. Dostupná fakta jsou ve veřejném prostoru pro všechny k dispozici.

Existuje nyní jediná možná cesta návratu k normálu. Nejvyšší možné proočkování povede

ke kolektivní imunitě  a následně ke zklidnění situace tak, aby se samotné onemocnění koronavirem stalo „pouhou“ respirační nemocí.

Pak bude umožněna cesta i pro Katapult, vrátit se zpět na koncertní pódia.

 

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST:

Znovu a opakovaně deklaruji: „Moje povaha mi v této těžké době říká, že nesu osobní odpovědnost za nás všechny. Odpovědnost za zdraví pořadatelů, fanoušků, personálu v místě,

personálu Katapultu, jeho hudebníků a nakonec i za zdraví moje.“

 

ZÁVĚR:

Pokud můžu, prosím o Váš respekt k mému rozhodnutí a děkuji Vám za Vaše porozumění,  empatii a solidaritu v této historicky nebývalé situaci. Její vyřešení je zatím pro nás všechny

co pracujeme v kultuře, ale ještě v nedohlednu. Jsme nyní na cestě, ale i cesta je cíl.


                                                                                        Váš Oldřich Říha