Barva akce
13/06 2023
20:00
VIVALDIANNO Shining Venice
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

VIVALDIANNO Shining Venice
Nádvoří hradu Špilberk, Špilberk 210/1, Brno

Ticketportal:   koupit vstupenky
Go out:    koupit vstupenky


MEZINÁRODNĚ ÚSPĚŠNÁ MULTIMEDIÁLNÍ SHOW
SE VRACÍ S NOVÝM OSLŇUJÍCÍM VIZUÁLEM A VYRÁŽÍ NA ČESKÉ KONCERTNÍ TURNÉ.

VIVALDIANNO Shining Venice je pokračováním velmi úspěšné hudební show, která dobyla svět. Vivaldianno slavilo úspěchy ve více než třiceti světových metropolích a vidělo jej přes 150.000 diváků. V nové podobě pokračuje dál a vrací se na česká pódia. V letošním roce se domácímu publiku představí v koncertní podobě v mnoha českých městech.

Nová verze Shining Venice vtáhne diváky do mrazivého příběhu barokního génia Antonia Vivaldiho, odehrávajícího se v rozzářených Benátkách, což dodává příběhu magickou atmosféru.

Vizuální část prošla zásadním redesignem. Díky nejlepším českým animátorům ze studia Incognito, kteří vytvořili nové 3D projekce a vizuály, se VIVALDIANNO Shining Venice stalo vizuálním zážitkem. Důraz je kladen také na reflexi krásy baroka, Benátek a vizualizaci hudby při ponechání prostoru pro divákovu fantazii.

Shining Venice překonává vizuální styl svých předchůdců (City of Mirrors a Reloaded) i očekávání svého tvůrce, českého hudebníka a skladatele Michala Dvořáka. "Nová verze mi dělá velkou radost a posouvá celý projekt zase o kus dál. Neuvěřitelná atmosféra Benátek plných světel, kterou se nám v této verzi podařilo vytvořit, poskytne divákům ještě silnější zážitek a skvěle dokreslí příběh a hudbu Antonia Vivaldiho. Stejně jako byl Antonio ve své době velmi inovativní a moderní, tak se Shining Venice snaží o aktuální technické a vizuální inovace, jak by to mohl udělat sám Vivaldi, kdyby žil v naší době. Snažíme se umocnit jeho hudební emoce současnými výrazovými prostředky s absolutní úctou k jeho dílu.“

VIVALDIANNO je koncert s příběhem věnovaným Antoniu Vivaldimu – géniovi baroka. Na turné bude uveden v českém znění, v roli vypravěče tak diváci uslyší Jiřího Dvořáka a v dalších rolích Pavlu Tomicovou, Vilmu Cibulkovou, Petra Štěpánka, Petra Olivu, Kryštofa Hádka, Moniku Timkovou a další.

V projektu VIVALDIANNO hraje řada renomovaných českých i mezinárodních sólistů, jmenovitě: autor a producent pořadu Michal Dvořák, člen české rockové skupiny LUCIE; Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie; Terezie Kovalová, oblíbená mladá česká violoncellistka nebo houslistka Martina Bačová, známý kytarista a spoluautor hudebního aranžmá Jiří Janouch a mnoho dalších. Show má silnou art-rockovou atmosféru díky nádherné směsi smyčcového kvarteta, elektrických a akustických kytar, kláves a syntetizátorů, perkusí, etnických hudebních nástrojů a zvukových efektů.

VIVALDIANNO Shining Venice uvádí koncertní show plnou emocí a moderních technologií. Během posledních let projekt ukázal svůj potenciál oslovit globální publikum. Stírá rozdíly mezi zeměmi a kulturami a vytváří „show bez hranic“ vhodnou pro každé publikum. Prvky rocku stylově prolnuté s barokní hudbou podpořené vizuálně ohromujícími projekcemi přitahují mladé posluchače i nadšence klasické hudby z celého světa.

Ponořte se do ohromujícího a tajemného příběhu a seznamte se s milostnými aférami jednoho z největších hudebníků všech dob.

 

Zažijte VIVALDIANNO!
www.vivaldianno.com