Barva akce
08/10 2009
19:00
VIVALDIANNO
Cena vstupenek:
290/350/390,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

VIVALDIANNO
Brno, KC Semilasso

 

VIVALDIANNO
tour 2009
Jaroslav Svěcený / Michal Dvořák
8. 10. od 19:00 h. - SEMILASSO
Tisková zpráva, dne 15.7.2009
 
Vivaldianno – klasik spojil rockera Michala Dvořáka s houslistou Jaroslavem Svěceným.
A vyšlo to. Podzimní turné Vivaldianno Tour 2009 je připraveno.
 
Klasika jde napříč všemi žánry, klasika je inspirativní, nadčasová, vybízí k hudebním setkáním….Dílo Antonia Vivaldiho, barokního benátského skladatele, oslovilo mnohé umělce. Jeho nejznámějším dílem je Čtvero ročních dob. A právě nad ním spojili své síly a um rocker Michal Dvořák a houslový virtuoz Jaroslav Svěcený a stvořili jeho vlastní úpravu.
Ta vyšla před rokem na CD nazvaném Vivaldianno.
Na letošní podzim je připraveno turné po osmi českých a moravských místech, kdy Svěcený i Dvořák představí „svoje“ Vivaldianno v koncertním pojetí.
Přizvali i další výtečné muzikanty, kteří je doprovodí. Bude to dívčí smyčcové kvarteto, kytary Radima Hladíka a Jiřího Janoucha, Ondřej Smejkal doprovodí na australskou píšťalu didgeridoo, Ladislav Brom na indický sitár a bolívijský indián Jaime Garvizu hraje na etnické nástroje. Chystá se i obrazová projekce. Přesně tak, aby jedno doplňovalo druhé, aby to „ladilo“ a spojilo se v jednotný skvělý audiovizuální zážitek.
Vyvrcholením Vivaldianno Tour 2009 bude koncert v pražské Hybernii, kdy se počet vystupujících hudebníků znásobí a kam se připravují další překvapení. Na scénáři slavnostního večera spolupracuje režisér David Sís a v jeho průběhu Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák převezmou zlatou a platinovou desku za počet prodaných nosičů Vivaldianno.
Pro oba hudebníky projekt Vivaldianno znamenal experiment se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů potvrzující nadčasovost Vivaldiho génia. „Jde nám o to, aby naše zpracování Vivaldiho stále dýchalo hudbou, emocemi a pozitivní energií," říká Svěcený. "Chtěli jsme to udělat jinak a hlavně dokázat, že to jde," dodává Dvořák.
Více informací naleznete na http://www.vivaldianno.cz/