Barva akce
18/09 2016
21:00
VELKÁ LETNÍ VÝSTAVA TRABANTEM KOLEM SVĚTA
Cena vstupenek:
150,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

VELKÁ LETNÍ VÝSTAVA TRABANTEM KOLEM SVĚTA
KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno 612 00

OTEVŘENA OD 21.6. DO 17.9. KAŽDÝ DEN VČETNĚ SVÁTKŮ OD 10:00 - 21:00

A 18.9. OTEVŘENO DO 18:00

!!! POZOR ve středu 14.9 z Technických důvodů zavřeno !!!

Trabanty EGU, BABU a celý žlutý cirkus naživo... a zdaleka nejen to

Brněnské Semilasso bude hostit od 21. 6. do 18. 9. 2016 novou výstavu Dana Přibáně TRABANTEM KOLEM SVĚTA. „Návštěvníci budou mít možnost živě zhlédnout všechna expediční vozidla, která budou naaranžována do autentických situací, které jejich posádka v průběhu cest zažila.  Výstava nabídne rovněž interaktivní prvky v podobě lanového mostu a dalších hravých částí expozice“, sdělil dramaturg výstavy Pavel Lojda.

Dan Přibáň a jeho tým překonal ve žlutých Trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Na některé projekty přizval dokonce i vozíčkáře a jezdce na motocyklu Jawa či Čezeta 175. Díky slovenskému a polskému zastoupení měly poslední expedice mezinárodní rozměr. Filmové zpracování jeho cest dosáhlo obrovského úspěchu v tuzemských kinech, a Dan se tak stal v současnosti nejpopulárnějším českým cestovatelem.

"Snad na každé mojí přednášce se někdo ptá, jestli jsou naši trabanti někde k vidění, a já je musím vždycky zklamat. K tomu mám hrozně rád zážitková muzea a jednou bych chtěl mít expediční muzeum. Takže když přišli kluci ze Semilassa s nápadem na výstavu, byla to jasná volba! Je další splněný sen", dodal k připravované výstavě Dan Přibáň.

Velká letní výstava, která vznikne v brněnském Semilasse, si klade za cíl představit ucelenou formou vše, co Dan a jeho parťáci od úvodní myšlenky až do dneška dokázali. „Tento nesmírně sympatický projekt dokazuje, že nic na světě není nemožné a že vůle je hodnota, která dokáže konkurovat penězům, moderní technice a konzumnímu digitálnímu životnímu stylu“, sdělil Aleš Hrbek z pořádající agentury Glanc Music.

Od expedičních trabantů Egu a Babu, polského „malucha“ a motorek, cestovatelských potřeb, bivaků a dalších rekvizit přes nesmírně široký filmový a fotografický archiv, až po interaktivní prvky a vychytávky, to vše zažijí návštěvníci této výstavy. Navíc doplněné o doprovodné přednáškové, hudební a gastronomické programy, které budou výstavu rozšiřovat v zahradě kulturního centra.

Bude to výstava trochu poučná a poznávací, trochu trhlá a zábavná, ale každopádně nesmírně lidská a pozitivní. Výstava, která si vedle letní zábavy klade za hlavní cíl jediné -  najít v každém návštěvníkovi naději. Naději, že nikdy není pozdě, a že když chcete a máte pevnou vůli a víru, můžete dosáhnout ve svém životě čehokoliv.

Webové stránky: www.semilasso.cz

Facebook: https://www.facebook.com/TransTrabant

PARTNEREM VÝSTAVY JE LAST MINUTE CENTRUM:

 http://www.last-minute-centrum.cz/