Barva akce
26/11 2016
19:00
SMART GOSPEL
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

SMART GOSPEL
KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno 612 00

 

Pátý ročník osvědčeného projektu SMArt gospel se uskuteční koncem listopadu. Jeho cílem je pomoci dětem se vzácným, dědičným onemocněním – spinální muskulární atrofií (SMA). Proto se na jejich podporu ve stejný den
na čtyřech místech České republiky rozezní gospelové písně. Koncerty proběhnou 26. 11. v Praze, Plzni a Ostravě od 18 hodin, v Brně od 19 hodin.

V sále brněnského Semilassa vystoupí smíšený sbor Brno Gospel Choir pod vedením dirigentky Zuzany Petlanové.  Hudební doprovod zajistí bohatě nástrojově obsazená kapela.

Sbor má za sebou už 14 let existence, a za tu dobu nastřádal do svého repertoáru jak černošské songy, tak i současný evropský gospel, v nichž můžete najít i prvky funky a rapu. Jedná se o přitažlivou duchovní hudbu, do níž se mohou posluchači sami aktivně zapojit.

Výtěžek z koncertu je určen na dobročinné účely. Název projektu je spojen s anglickým slovem „smart“ = chytrý, protože děti se SMA nemají postižený intelekt, naopak bývají velice chytré a komunikativní. Podle koordinátorky projektu Aleny Dobrovolné ze sdružení Gospel Train by koncerty měly pomoci dětem s touto vzácnou nemocí právě proto, že se o ní v rámci veřejnosti moc neví. Získávání finanční podpory proto není jednoduché.

Dirigentka brněnského sboru Zuzana Petlanová říká: „Benefiční koncerty mám nejraději, těší mě na nich, že můžeme svým zpěvem někomu konkrétnímu prospět. Před pěti lety jsem sama nevěděla, co to je spinální muskulární atrofie, nyní se mě příběhy rodin s takto nemocnými dětmi silně dotýkají a jsem vděčná, že jim můžeme udělat alespoň nějakou radost.“

 

Kontakt pro informace o koncertě: Zuzana Petlanová (e-mail: zuzka.petlanova@seznam.cz)

Webové stránky účinkujících vBrně: www.brnogospel.cz

Najdete nás take na Facebooku: www.facebook.com/brnogospel