Barva akce
30/09 2012
19:00
Poslední ze žhavých milenců
Cena vstupenek:
410,370,330,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

Poslední ze žhavých milenců
KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno 612 00

 

Komedie patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Brodwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům.

Barney Tringeld, starší majitel rybí restaurace v New Yorku, se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: "Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se    jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!" Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen (sexu chtivou Elaine, ztřeštěnou Bobbi a upjatou Jeanette) a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Odvěká mužská touha po milostných dobrodružstvích inspirovala autora k napsání komedie, při které se baví a smějí diváci bez rozdílu věku. Je jen otázka, zda životní poznání majitele rybí restaurace v Americe je pro starší pány varováním nebo naopak, povzbuzením pro nová dobrodružství.

 Agentura HARLEKÝN Praha uvádí

Neil Simon
POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ

osoby a obsazení:
Barney Tringeld - Petr Nárožný
Elaine Navaziová, Bobbi Michelová, Jeanette Fischerová - Simona Stašová

překlad Ivo T. Havlů
kostýmy Michaela Červenková, scéna Miloš Ditrich, hudba David Rotter
produkce Jana Hanzlíčková, Agentura Harlekyn
www.harlekyn.cz


režie  Zdeněk Kaloč