Barva akce
13/11 2023
19:00
NA KOHO TO SLOVO PADNE
Cena vstupenek:
720,-/ 690,-/ 660,- Kč
Poslat zprávu Pozvat přátele Sdilet na facebookSdílet

NA KOHO TO SLOVO PADNE
KC Semilasso, Palackého třída 126 Brno 612 00

koupit vstupenky on-line:
 
 Ticketportal  nebo   GoOut 

NA KOHO TO SLOVO PADNE
V hlavních rolích se představí Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky. 

představení trvá 80 minut bez přestávky

Původem studentská inscenace, která neměla v plánu být víc, než je, a přece svým hodnotným přesahem vyniká a vyprodává sály už celých pětadvacet let! V představení si podali ruce talent, kvalitní humor i herecký kumšt. Smíchali se a úspěšně rozdělili do pěti naturelů. Vytvořili tak jedinečnou pečeť charakterů, které nás rozesmávají i nutí zamyslet se. Totiž trpce-směšné zážitky na jevišti jsou bezedným tématem. Pětice herců, Marián Miezga a.k.a mafián z Leopoldova, Lukáš Latinák v roli národovce z Repkoviec, Juraj Kemka alias ukecaný bonzák se zánětem močového měchýře, Vladimír Kobielsky jakožto Urozený aristokrat a Róbert Jakab jako Intelektuál, dodává představení šťávu, jistou dramatiku, vhled ale i nadhled.


Hra napsaná koncem bouřlivých šedesátých let a na Slovenskou zkoušená „jen“ jako ročníková práce koncem devadesátých let, si v sobě nese terapeutickou dávku humoru, ale i důmyslnou kritiku lidských vlastností, které umí vyplavit jen moc. V představení se přesunuje zbraň jako obdoba síly od jedné postavy ke druhé a v půlce hry se začne skloňovat i klíč, co je znamením svobody. Unikátní divadelní představení navštíví i Českou republiku, aby opět potěšilo své publikum. Dopřejte si nášup kvalitního a nadčasového tématu z prostředí protiatomového krytu a přivítejte herecké kvinteto, které se svým divákům uctivě poklonilo již pětsetkrát! Vítejte na představení Na koho to slovo padne.


Autorem divadelní hry je maďarský spisovatel, dramaturg a dramatik Gábor Görgey.

 Na režisérskou židli zasedl Peter Mankovecký. Dramaturgicky se pod inscenaci podepsal Peter Pavlac. O scénu a kostýmy se postarala Tatiana Šulíková. 


Představení si pod křídla vzalo Divadlo Astorka Korzo´90. Za tu dobu procestovalo svět a s úspěchem ho uvedli v USA, Austrálii, Maďarsku či ve Francii.

 

Předprodej vstupenek: