Barva akce
16/10 2023
19:00
My děti ze stanice ZOO
Poslat zprávu Pozvat přátele Sdilet na facebookSdílet

My děti ze stanice ZOO
KC Semilasso

Za dávku heráku prodali i poslední kousky své důstojnosti, poslední zbytky své dětské duše. Opravdový příběh jen 13leté teenagerky Christiane F. šokoval Evropu popisem narkomanské epidemie, která vypukla v 70. letech v tehdejším západním Berlínu. Slzy, pot, krev, to všechno prosakuje z jejího příběhu, jenž se jako bludný kruh denně opakuje kdekoliv ve světě. I u nás. Doba se změnila, herák vystřídaly jiné drogy, svět se potýká s jinými problémy, ale osamělost, nezájem rodičů či okolí a tíživá ztracenost zůstaly... Nechte se vtáhnout do existenčních problémů dospívající mládeže v autentické divadelní adaptaci známé knihy, která je drsná jako sám život! 
„Chvíli jsem si představovala, jak by to bylo krásné, kdyby na mě matka ještě čekala. Koupila jsem si fet, šlehla si a šla spát na stanici. Potřebovala jsem peníze pro případ, že bych nesehnala žádného zákazníka na noc a musela jít do penzionu.“ Z nudy na diskotéku, z párty do husté partie a odtud jednosměrným lístkem na stanici, kde se život odvíjí podle toho, jestli máš nebo nemáš? Kultovní příběh Christiane F. a jejích kamarádů ze západního Berlína zmítaných v narkomanské epidemii je fackou společnosti, kterou nezaškodí jednou za čas uštědřit. Inscenace mladého autorského týmu předestírá známý příběh z pohledu hlavní hrdinky, s níž se divák setkává jak na začátku její závislosti, tak i na jejím pomyslném konci. Prožívá s ní zamilování, zklamání, naději, rezignaci, odpor i nenávist. Smršť emocí v jejich surové formě, které se nalepí na člověka a provázejí ho až domů.
Adaptace se chopili mladí divadelní umělci a kulturní platforma OZ Artefakt, kteří navzdory tíživému charakteru příběhu do něj vnesli i dávku humoru a mladickou energii.
My děti ze stanice ZOO
 
Režie: Dávid Vyhnánek
Text: Martin Krč
Dramaturgie: Martin Krč
Hrají: Kristián Baran, Bence Hégli, Viktoria Šuplatová, Veronika Horváthová, Katarína
Novotková
Scéna a kostýmy: Jana Němečková
Světelný design: Jindřich Hudeček
Produkce: o.z. Artefakt 
--------------------------------------------------
16. 10. (pondělí)
Start: 19:00 hod // šatna pro veřejnost občerstvení a vstup otevřen od 18:00
 Místo: Semilasso, Palackého třída 126, Brno 
Vstupenky: bit.ly/ArtefaktCZ