Barva akce
14/06 2013
10:00
KAREL a JOSEF ČAPKOVÉ - UNIKÁTNÍ VÝSTAVA
Cena vstupenek:
90, 70,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

KAREL a JOSEF ČAPKOVÉ - UNIKÁTNÍ VÝSTAVA
KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno 612 00

Unikátní výstava
KAREL + JOSEF ČAPKOVÉ


DO 14.9.2013

 

Brno - KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno - Královo Pole
Po - so 10:00 do 18:00 hod., ne 14:00 - 18:00 hod.

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás informovat o velkolepé výstavě věnované životu a dílu dvou géniů 1. poloviny 20. století, Karla a Josefa Čapka. Tato výstava si klade za cíl nejenom představit v ucelené formě tvorbu obou bratrů, jejich osudy a životní postoje, ale hlavně poukázat na jejich nadčasovost a morální odkaz, který zajisté pohladí po duši každého z nás.V dnešní uspěchané digitální době a v době sociálních nejistot nám výstava zároveň ukáže, že mnohé z našich problémů se stávají v porovnání s dobou nastupující nacistické represe velmi malichernými.

      Na výstavě se seznámíte na více jak 40 panelech s celým životem obou bratrů, dále se podíváte na dobové dokumenty na několika samostatných projekcích, na velkoplošné obrazovce zhlédnete více než stovku obrazů Josefa Čapka, uvidíte autentické fotografie, prohlédnete si originál pracovnu Karla Čapka, divadelní šatnu jeho manželky Olgy Scheinpflugové, soubor fotografických prací pořízených Karlem Čapkem z jeho cest, prohlédnete si kopii cely Josefa Čapka z koncentračního tábora, kde tvořil poslední práce a mnoho dalších zajímavostí. Chybět nebude projekce pohádek Josefa Čapka pro naše nejmenší a samostatná výstava věnovaná dvornímu vypravěči pohádek Josefa Čapka, královopolskému rodákovi, herci Karlu Högerovi, který také účinkoval v několika zfilmovaných hrách Karla Čapka. Samozřejmostí je pak ucelená sbírka knih a divadelních her Karla Čapka v mnoha světových vydáních.

      Výstava bude probíhat ve všech prostorách kulturního centra Semilasso v Brně – Králově Poli. Součástí výstavy je zahradní posezení s občerstvením a doprovodnými programy během léta v rámci Královopolského kulturního léta v Semilasse.

Vstupné:
Dospělý: 90,- Kč/os.
Děti do 130 cm zdarma
Senioři, studenti: 70,- Kč/os.

 

VÝSTAVA ZAVŘENÁ VE DNECH 15.8. a 17.8.