Barva akce
29/08 2009
19:00
JETHRO TULL
Cena vstupenek:
590,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

JETHRO TULL
Slavkov u Brna, zámecká zahrada

 

LEGENDÁRNÍ JETHRO TULL DORAZÍ V LÉTĚ NA MORAVU! FANOUŠKŮM SE PŘEDSTAVÍ V RÁMCI DVOU KONCERTŮ POD ŠIRÝM NEBEM!
Jethro Tull jsou jedinečným fenoménem v historii populární hudby. Skupina vznikla v roce 1967 v jihoanglickém městě Luton, v hrabství Bedfordshire. Ústřední postavou je skotský skladatel, textař, zpěvák, flétnista, ale i příležitostný hráč na kytaru, mandolínu a dudy Ian Anderson (nar. 10. 8. 1947 Edinburgh, Skotsko). Právě on postupně rozvinul původní bluesové zaměření kapely na charakteristickou symbiózu rocku, folku, jazzu, staroanglické hudby a nenechal se příliš zaskočit ani nástupem elektroniky.
Od roku 1968, kdy světlo světa spatřila jejich prvotina „This Was“, do dnešního dne vydali Jethro Tull více jak dvě desítky alb. To poslední studiové, s názvem „Christmas Album“, vyšlo v roce 2003. Od té doby se kapela věnuje spíše trendu vydávání živých nahrávek. Důkazem toho jsou tituly „Aqualung Live“ (2003) nebo „Live At Montreaux 2003“ (2007).
Jethro Tull vlastní 11 zlatých a 5 platinových desek, v historii prodali více než 60 milionů alb. Za sebou mají několik tisíc koncertů ve více než 40 zemích světa. Každý rok odehrají přibližně 100 koncertů, které navštíví okolo 300 tisíc lidí. Vystoupení Jethro Tull jsou pověstná nejenom strhujícím programem, všudypřítomným humorem, ale i výběrem míst, kde se koncert koná. V Čechách a na Slovensku se Jethro Tull těší velké oblibě a fanoušci o tom kapelu přesvědčili při každé jejich návštěvě. Jistě proto bude pro všechny fanoušky dobrá zpráva, že Jethro Tull se v roce 2009 opět představí v České republice, tentokrát i fanouškům na Moravě v rámci dvou koncertů pod širým nebem.

 

Využijte zvýhodněného balíčku ve spolupráci s Interhotelem Voroněž:http://www.orea.cz/cs/akcni-nabidky/jethro-tull-na-morave.html