Barva akce
28/06 2007
21:30
…A BUDE HŮŘ
Cena vstupenek:
80,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

…A BUDE HŮŘ
Brno, KC Semilasso - letní kino

 

Jedinečná příležitost shlédnout snímek
 
…A BUDE HŮŘ
 
Předlohou filmu je část románu Jana Pelce z knihy …a bude hůř , která vyšla první v exilu ve /Svědectví 1983 / - Děti ráje. Román se stal kultovním a zásadně ovlivnil několik generací. Tvůrci se rozhodli zatím vynechat klasickou distribuci v multikinech a film zatím úspěšně putoval po klubech, hudebních  festivalech  a hospodách. ..
 
Tři hlasy nad knihou A bude hůř: Ivan Sviták: Pozoruhodné je právě to, že autoři těchto vulgárností jsou nejen hrdi na svou vlastní stupiditu a jsou pyšni na absenci kultury, ale že povyšují svůj plevelna kulturní hodnotu. Rio Preisner: Manichejský pansexualismus Dětí ráje bych v té souvislosti definoval jako pasivní antipolitičnost (sebe)zotročených mas v konfrontaci s aktivní antipolitičností otrokářské nomenklatury. Egon Bondy: Rio Preisner a snad i jiní nedovedou v Pelcových Dětech ráje asi číst nic jiného než ty partie o šoustání. Věru není v nich jádro tohoto textu. (...) Je to umělecky zvládnutá výpověď o životě nepoměrně těžším, než si kdy dovedli představit všichni Kerouakové, Ginsbergové, Borroughsové a Bukowští.  
 
Česko, 2007, 84 min.
 
R: Petr Nikolaev
 
H: Karel Žídek, Filip Kaňkovský, Tereza Hofová, Mirek Škultéty, Perla Kotmelová, Eva Černá, Radomil Uhlíř, Vratislav Brabenec