Barva akce
06/11 2021
15:00
9. ročník tradiční přehlídky dětských folklorních souborů
Cena vstupenek:
100,- Kč
Poslat zprávu Poslat zprávu Sdilet na facebookSdílet

9. ročník tradiční přehlídky dětských folklorních souborů
KC Semilasso

FOS JÁNOŠÍK Brno ve spolupráci s DTS ONDRÁŠEK pořádají

9. ročník tradiční přehlídky dětských folklorních souborů

NA LIDOVÚ NOTEČKU 2021

 

Podzimní listí v nejkrásnějších barvách kolem nás poletuje, stejně jako se kolem vás budou míhat pestrobarevné kroje vystupujících děti z dětských souborů. Děti se již připravují na rok odložené vystoupení z důvodu COVIDu. Přijďte se podívat a podpořit je v jejich tanečních krocích a snech. Poděkovat jim potleskem, že vydržely a k tanci se i po Covidu vrátily zpět.

 

Kdy a kde?

6. listopadu 2021 v 15.00 hodin * Kongresové centrum Semilasso,

Palackého třída 159, Brno Královo Pole

 

Na koho se můžeme těšit, kdo předvede své umění ?

 

Dětské taneční studio Ondrášek - vzniklo v Brně v září 2006. Jeho zřizovatelem je Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno. Jako přípravka připravuje malé tanečníky a muzikanty pro Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ. Posledním zajímavým projektem bylo pozvání zástupců z Ondrášku v říjnu do pořadu SAMA DOMA na ČT1 /záznam naleznete na ivysílání ČT/. Taneční složku navštěvuje kolem 80 děti.

 

DFS Gajdůšek + Dudáci Tryhuci - soubor vznikl před 4 lety v Omicích a zaměřuje se především na dudácké a gajdošské písničky nejen ze svého okolí, ale i z celé republiky či Slovenska. Soubor je doprovázen duem manželů Tryhuciových hrou na různé lidové nástroje včetně repliky čtyřhlasých dud.

 

Dětský folkórní soubor Laštověnka - vznikl v září 2012 v Žarošicích a ještě v tomtéž měsíci absolvoval své první vystoupení na oslavách založení budovy Základní a mateřské školy v Žarošicích. V současnosti v souboru působí přibližně 50 dětí, které jsou rozděleny na „menší“ a „větší“, jelikož jejich věkový rozsah je od 2,5 do 15 roků. Zaměřením souboru je slovácký region.

 

Javorníček – soubor z Brna s více než 60-ti letou tradicí, který se věnuje především folklóru z Valašska, Brněnska a Horácka. Za svoji dlouholetou činnost projezdil mnoho evropských zemí, ale vystupoval i v USA, Japonsku nebo Jižní Koreji.

 

Původně se měl programu zúčastnit také Dětský folklorní soubor Jatelinka z Moravské Nové Vsi, který bohužel v důsledku červnového tornáda na Jižní Moravě, své účinkování zrušil. Při živelné katastrofě přišel soubor o střechu nad hlavou a kroje, které měly děti uložené doma.

 

Přijďte podpořit program plný dětského folkloru na prknech, které znamenají svět. Diváci těšíme se na vás

 

Předprodej vstupenek

Mini Garage /muzeum autíček/, Tábor 943/14, Brno, www.minigarageBrno.cz

 

Prodej v den představení na místě vystoupení od 14.00 hodin, cena 100,- Kč. Sleva 50% pro seniory, žáky, studenty a členy FOS Jánošík Brno po předložení průkazů.  Vstup zdarma pro děti do 120 cm a držitelé průkazů TP a ZTP, další informace na  www.fosjanosik.cz.