Barva akce
01/09 2021
19:00
Dvojkoncert - Vlasta Rendl & Band + Trio Vladímír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl
Cena vstupenek:
599,- Kč
LístkyKoupit lístky Poslat zprávu Pozvat přátele Sdilet na facebookSdílet

Dvojkoncert - Vlasta Rendl & Band + Trio Vladímír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl
KC Semilasso

Ojedinělý koncert legendárních muzikantů a jejich doprovodných těles, Vlasty Redla s kapelou a tria Vladimír Merta-Jan Hrubý-Ondřej Fenc.
Nejprve vystoupí s hodinovým blokem písničkářská ikona Vladimír Merta s fenomenálním houslistouJanem Hrubým a o generaci mladším klavíristou Ondřejem Fenclem. Druhou, delší část večera pak obstará moravský bard Vlasta Redl se svou famózní doprovodnou kapelou nabitou předními česko-slovenskými instrumentalisty.
Jak Redl, tak Merta s Hrubým představují na české scéně ojedinělé solitéry, nezaměnitelné stavební kameny zdejšího muzicírování, od nichž zhusta berou generace následovníků. Pódium spolu za celá desetiletí nesdíleli - k tomu dojde letos pouze na dvou koncertech, z nichž jeden se uskuteční právě v Brně. Bezpochyby půjde o mimořádný a neopakovatelný hudební zážitek. Husličky a Chtít chytit vítr v jednom večeru?Hudební svátek.
"Je možné, že během druhé části večera dojde k nějakémuprolnutí, ale to bych nechal osudu," odpověděl strůjce myšlenky, klavírista Ondřej Fencl na otázku, zdasi zahrají všichni společně.

Vlasta Redl: Moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista. Ve
své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu.

Vladimír Merta: král zdejších písničkářů, člověk mnoha tváří, hudebník, publicista, spisovatel, filmař, architekt... a především básník a kytarista.

Předprodej vstupenek: